نگاشته شده توسط: آریو شعبانی | ژوئن 4, 2009

تکرار یک اشتباه تاریخی

VictoriaCank_EscapeFrیک زمانی این ملت برای مخالفت با رژيم شاه به پای صندوقهای رای رفتند ولی رای آنها به معنای پذیرش جمهوری اسلامی تلقی شد. ۱۲ فروردین سال ۱۳۵۷ رو عرض میکنم. نتیجه‌اش شد همه بدبختی و فلاکتی که تا الان به سرمان آمده.

حالا ما میرویم به میرحسین موسوی رای بدیم چون با احمدی‌نژاد مخالفیم،وگرنه همه ما ملت از سرتاپای این رژیم آخوندی منزجریم. از میرحسین که مدام امام و راه امام میکند تا خود خامنه‌ای.

من به نوبه خودم از دانشجوهای زندانی و شهید شرمنده‌ام.

Advertisements

Responses

 1. دوست خوبم، وقتی حقی در اختیار توست، استفاده نکردن از آن به نوعی واگذاری این حق به دیگران است. با این دیدگاه که یک رای، دادن یا ندادن، چیزی را عوض نمی کند شاید درست باشد ولی از یک رای استفاده کردن، احترام به حقی است که برای تو در نظر گرفته شده، هیچ چیز را هم یک شبه نمی توان عوض کرد اما به هر حال فرصتی است که بتوان حرفی زد و گامی برداشت. مثل بسیاری از کارهای دیگر.
  ارادت 🙂
  ———————————————–
  بله. اینها قبول. ولی مسئله مهم اینه که شاید بسیاری از این جماعت طرفدار میرحسین واقعا میرحسین رو دوست نداشته باشن. فقط وفقط بخاطر کنار زدن محمود اطراف میرحسین جمع شده باشند. در نتیجه فردا که میرحسین موسوی بیاید بعید نیست مجددا ترتیب کشتار همه زندانیان سیاسی منجمله دانشجویانی که الان در زندان هستند داده شود. نه اینکه میرحسین بگوید بکشیدشان. فقط اینکه حاکمیت بهانه‌ای پیدا کرده که آنها را بکشد. آنوقت ما لابد خواهیم گفت خدایا چه خواستیم و چه شد؟!؟
  به این فکر کنیم که اگر انتخابات کاملا آزاد بود و مثلا امید کردستانی از مدیران ارشد گوگل کاندیدای ریاست جمهوری در ایران میشد آیا به میرحسین موسوی رای میدادیم؟

  دوست داشتن

 2. سلام.شمادرست میگید.خیلی ازکسایی که حامی موسوی هستندنمیخوان محمود بیاد روکار.واصلا شناختی از موسوی ندارن.اینم باید بدونیم کسایی که ازکشتار زندانیان سیاسی زمان موسوی میگن،دیگه همه میدونیم دستورازبالا می اومد ومیرحسین هیچ کاره بوده.من رای میدم چون حق منه.مرسی
  ————————————————-
  نگرانم.

  دوست داشتن

 3. اي رووووووووووزگار!!! هي!!!
  ——————————————–
  غصه نخور برادر مسلمانم. به دست هم دیگه درستش میکنیم. دوره قلدری اینها هم به سر میرسه. به دست من و تو.

  دوست داشتن

 4. ولی من ازشما نگرانترم چون نمیدونم میخواد چی بشه؟ چی به سرکشورم بیاد؟گیجم.بعضی وقتا میگم چرا باید رای بدم؟ خودمم نمیدونم باید چی کارکنم؟ ایکاش میدونستم چیکارکنم؟فکرمیکنم خیلی ها دچارتعارض شدن.دیگه نمیدونم چی بگم؟ایکاش میتونستی یه کمک بم بکنی؟ممنون میشم
  ——————————————————
  طاهره خانم. باید حضورتون عرض کنم الان وضعیت ما مثل دانشجوهایی هست که استادشون یک کلوم از اونها بیشتر بارش نیست! در نتیجه یک جلسه که استاد ۱۵ دقیقه دیر کرد همه به فکر جیم زدن از کلاس استاد میافتند. حالا سوال اینه: آیا اکثریت در کلاس شرکت میکنند یا اکثریت جیم‌میزنند؟ مشکل اینجاست که دانشجوها هیچ نوع ابزار آمارگیری هم ندارند. ابزار آمار گیری لیست حضور غیاب است که آنهم به دست استادان میدهند. پس هر دانشجو به اطراف خود نگاه میکند اگر دید دانشجوهای زیادی جیم میزنند جیم، اگر نه منتظر استاد بی‌لیاقت میماند تا بیاید.
  حالا فکر میکنید اکثریت رای میدهند یا نه؟ اگر اکثریت مردم رای بدهند من و شما تاثیری نخواهیم داشت. اما خوب در این شرایط رای دادن هم کار زننده‌ایست. چون هر دو کاندیدا (کروبی و موسوی) بوی لجن میدهند. احمدی‌نژاد که کاندیدا نیست. آدم بده است. محسن رضایی هم که به حساب نمی‌یاد:دی
  اما اگر اکثریت رای ندهند واقعیت اینست که فقط کسانی رای میدهند که از نظام راضی هستند. شما این را قبول ندارید؟ این دسته هم چهار سال پیش ثابت کردند الحق و الانصاف سلیقه گندی دارند:دی
  من توصیه میکنم رای بدید و بعد فراموش کنید که رای دادید. مثل وقتی که آدم یک سوسک گنده رو با دمپایی میکشه و بعد مجبور این واقعه زننده رو فراموش کنه.

  دوست داشتن

 5. شما راست میگید.نمیدونم چی بگم وچی کار کنم؟

  دوست داشتن

 6. فقط خواستم بگم درود به شرف نویسنده این پُست
  هر رأی ما به این رژیم سفاک در حکم خیانت به آزادیخواهان در بند است.
  —————————————–
  خیانت که نه. ولی نمیدونم اسمش رو چی بگذارم.

  دوست داشتن

 7. یه نکته‌ی دیگه
  خامنه‌ای عروسک خیمه شب بازیه لابیه سپاهه
  اینا یه بت واسه خر کردن مردم از طریق مذهب لازم دارن که اونم خامنه‌ایه
  به نظر من ما گردانندگان اصلیه این حکومتو تا الآن نه اسمشونو شنیدیم نه تصویری ازشون دیدیم.
  کشور داره به سوی میلیتاریسم میره
  کاره آخوندا هم تمومه دیگه
  سپاه به همه چی رخنه کرده
  خدا به داد ملّت گوساله صفت برسه
  —————————————-
  دقیقا دوست من. گروه نظامی خمرهای سرخ وقتی که قدرت رو بدست آوردند شاه سابق کامبوج رو که فقط برای مشروعیت به وی نیاز داشتند از کشور به چین فراری داده و سپس شروع به قتل عام مردم کردند.
  هر عاقبتی برای خودم رو ممکنه بپسندم جز اینکه در کوره‌های آدمسوزی احمدی‌نژاد سوخته بشم!

  دوست داشتن

 8. سلام آریو جان ، منو که یادت هست ؟ از وقتی که یکی از پست هام رو پاک کرده بودی تو جمهوریت دیکه نیومدم بهت سر بزنم ، چون بهت مشکوک شده بودم که خودت هم از اینایی ، راستی اگر تو از اینها نیستی چرا هنوز نگرفتنت ؟ چرا هنوز فیلترت نکردن ؟! ؟! ؟!
  منم به احمدی نژاد رای دادم ، اما فقط بهش رای دادم و همه میدونیم که این کارها از قدرت یک رئیس جمهور ( همون نخست وزیر ) فراتره ! هرچند که طرف موش شده و هیچی نمیگه ! ولی آریو اینبار چی میشه ؟ دیگه خاتمی رو هم دفعه قبل خرجش کردن که به همه الکی گفت آروم بشن ، اینبار میخواهند چی کار کنن ؟
  —————————————————–
  الهی! ببین من فقط یادم میاد یه مرتبه اشتباهی تو داشبردم رو دکمه حذف کلیک کردم. بعد دیگه هرچی گشتم یارو برنگشت:دی اصلا هم یادم نمی‌یاد چیرو پاک کردم. گمونم ما تو بوده:دی
  ببین دوست عزیز. دعوا سر ولیعهدیه. خامنه‌اس سرطان پروستات داره. سرطان ریه هم روش. رفسنجانی در اومد پارسال گفت حالا شورای رهبری هم بد فکری نیست ها….! اما در این بین پسر خامنه‌ای میخواد ولیعهد اون باشه که بعد از باباش قدرت بهش برسه. پس خامنه‌ای شروع کرد به مراجع و علمای قم دستور دادن که گواهی بدید پسر من مرجع تقلیده. اما مگه رضایت میدادن؟ خیلیهاشون رضایت ندادن. این شد که اگرچه بلاخره پسر خامنه‌ای صاحب امامه سیاه شد و قدم اول رو طی کرد، اما سرو صدای قضیه در اومد و به گوش رفسنجانی هم رسید که شاهزاده خیلی عجله‌ای تبدیل شده به مرجع تقلید! رفسنجانی بو برد که خامنه‌ای پاش لب گوره و داره برا نایب امام زمان جانشین میتراشه. اینجا بود که اومد و گفت شورای رهبری هم بد فکری نیست. گمونم تو نماز جمعه گفت. الغرض الان که خون برادرها و خواهرهام رو میبینم و از غصه میخوام سرم رو بکوبم به دیوار میفهمم که دعوا سر جانشینیه. اصلا اگر محموق تقلب نمی‌کرد رفسنجانی شخصا خودش وارد عمل میشد و به نفع محموق تقلب میکرد. چیزی که بزودی به احتمال قوی شاهدش خواهیم بود اینه که رهبری پیر شده دیگه نمی‌تونه مملکت رو اداره کنه در نتیجه ما (یعنی رفسنجانی و دارو دسته) شورای رهبری تشکیل میدیم. پسر خامنه‌ای هم به فلانمون هم نیست. میرحسین میشه رئیس دولت. مملکتهم میشه چیزی تو مایه‌های چین کمونیستی. کنگره حزب کمونیست هست تو چین ها… . بجاش میشه شورای رهبری تو ایران:دی
  خیلی ناراحتم. اما یک چیز فهمیدم. بشینم درسم رو بخونم. که از دست دانشگاه لعنتی خلاص شم. که تا ما مردم ضعیف و وابسته باشیم نمی‌تونیم بر آخوندها پیروز شیم. وگرنه شعار دادن چند روزه بعدش بلاخره همون آشه و همون کاسه.
  خیلی ناراحتم خیلی… . ناراحتم.

  دوست داشتن

 9. […] بودم که هر چهار کاندیدا آبروی خود را برده اند. و درست شب همان تاریخ اعلام کرده بودم که شرکت ما در انتخابات میتواند شرم‌آور […]

  دوست داشتن


پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

دسته‌ها

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: