نگاشته شده توسط: آریو شعبانی | اکتبر 25, 2014

چرا اسیدپاشی به زنان در جمهوری اسلامی اتفاق افتاده؟ +عکس

در ایران ما با یک حکومت، صرف نظر از شکل آن (دموکراتیک، دیکتاتوری و …) مواجه نیستیم. همانطور که قبلا هم گفته‌ام ما با یک گروگانگیری در ابعاد ملیونی مواجه هستیم که برای چندین دهه ادامه یافته‌است. در انگلیس مدتی پیش مردی را دستگیر کردند که برای چند دهه چند انسان را در خانه‌اش حبس کرده و به بهره‌کشی جنسی از آنها میپرداخت. این مرد به جرم برده‌داری محاکمه شد. آیا میتوانیم بگوییم که آنچه که در آن خانه اتفاق افتاده نوعی از حکومت بوده و اگرچه این حکومت دیکتاتوری بوده بهرحال ساکنین خانه باید از این مرد به عنوان حاکم و قانونگذار اطاعت میکردند؟ آیا ساکنین خانه باید بجای نقشه کشیدن برای فرار از آن محل، مقابل صندلی این آقا تظاهرات میکردند تا بتدریج و در طی سالیان وی را وادار به بهبود شرایط زندگی خود کنند؟!
اسیدپاشی در جمهوری در شرایطی اتفاق می‌افتد که اقلیت حاکم خودرا کاملا بی‌نیاز از مردم میدانند. بی‌نیاز به لحاظ مالی و نظامی و بی‌نیاز از هر لحاظی که یک حکومت ممکنست به مردم ساکن در حوزه کنترل خود وابسته باشد. جمعیت خودیهای نظام بمرور از مردم کشور فاصله گرفته و این شکاف طبقاتی اکنون بجایی رسیده که آنها خود را نژآدی متفاوت و با حق و حقوقی ویژه نسبت به مردم عادی میدانند. ممکنست حق با حکومت باشد. ممکنست اسیدپاشی توسط عده‌ای انجام نشده و توسط یک شخص انجام شده باشد. ممکنست اسیدپاشی هیچ ارتباطی با بدحجابی نداشته باشد. ولی چیزی که مشخص است حکومت پای حمایت از شخص اسیدپاش ایستاده و اسیدپاش واقعی را محاکمه نخواهد کرد. فرافکنی مانند ارتباط دادن حوادث رخ‌داده به اسرائیل، حمله به مردم معترض مقابل ساختمان مجلس و اصرار بر اینکه اسیدپاشیها به افراد مختلف بدون نسبت خانوادگی با همدیگر آنهم در یک زمان و با یک نوع از اسید همگی بدلیل اختلافات خانوادگی بوده نشان از عزم حکومت بر پنهان کردن چهره واقعی فرد جنایت کار دارد. ما با گروهی مواجه هستیم که نسبت به زنان ایرانی بخصوص آنها که جوانتر و زیباتر باشند سی‌سالست که هرگونه ظلمی رو داشته: زنان جوان و زیبا را با باتوم کتک زده، سوار اتوموبیل کرده و به اسارت برده، به آنها تجاوز کرده، پس از تجاوز بعضا به قتل رسانده، جسد بعضی از قربانیان را آتش زده و…. حالا به این فهرست اسیدپاشیدن به صورت زنان جوان راهم اضافه کرده. بنظر من اسیدپاشی نشانه به اوج رسیدن سکس افراطی گروه  از میان اقلیت حاکم در ایرانست تا جایی که دیگر از انتخاب کردن زنان بطور تصادفی از میان توده مردم برای کتک زدن و سکس (مورد اسماعیل شرخر رو هنوز بخاطر دارید؟) ارضاء‌ نمیشوند و حالا کار به سکس سادیسمی و اسید پاشی به صورت زنان رسیده.
ما در کشورهای آزاد هم شاهد چنین اتفاقاتی هستیم. افرادی که دارای روابط متعدد جنسی و با روسپیان هستند گاها دچار مشکلات روحی میشوند و دیگر از سکس خود لذت نمیبرند و روی به آزار و اذیت هنگام سکس آورده و گاها مرتکب قتل میشوند. بله همه جا دیوانه‌هایی پیدا میشوند که برای ارضاء عقده‌های جنسی خود طرف مقابل را مثله یا شکنجه میکنند ولی مسئله اینجاست که آیا این اقلیت از حمایت رژيم برخوردار میشوند؟
اسیدپاشی در ایران فقط یکی دیگر از انواع سوءرفتارهای گروهی وحشی و جنایتکارست که تحت عنوان پرطمتراق حکومت سی‌سالست مردم ایران را به گروگان گرفته و با آنها مانند حیواناتی پست رفتار میکنند. اکنون اسیدپاشی به صورت زنان زیبا در خیابان من را یاد صابون ساختن از چربی زیر پوست یهودیان در آلمان نازی می‌اندازد.

آیا تظاهرات مقابل ساختمانهای اداری جمهوری اسلامی مفید است؟
هدف از تظاهرات چند چیز میتواند باشد:
۱) نشان دادن مخالفت به حکومت
۲) مختل کردن کار کارمندان رژیم
۳) از بین بردن مشروعیت یک رژیم در نظام بین‌المللی
در ایران تظاهرات دیگر فایده‌ای ندارد. ایستادن مقابل وزارت کشور یا مجلس یا دادگستری و شعار دادن در شرایطی که حکومت کاملا مطلعست که مردم تا مغز و استخوان مخالف و حتی متنفر از ایشان هستند و در وضعیتی که معترضین حتی لحظه‌ای قادر به مختل کردن کار کارمندان رژیم نیستند و حتی صدای جیغ آنها زمان کتک خوردن از چماقداران رژیم به گوش کارمندان پشت پنجره‌های دوجداره نمیرسد و در شرایطی که نظام بین‌الملل نشان داده کاملا موافق با مذاکره و معامله با رژیمهای فاقد مشروعیت مانند رژیم داعش و رژيم بشار اسد و رژيم کره شمالیست بی‌فایده است. بی‌فایده!

چه چیز میتواند جلوی اتفاقات مشابه را بگیرد؟
با توجه به اینکه در بالا گفتم تظاهرات هیچ تاثیری در حکومت نخواهد داشت و از میان خودیهای نظام باید از این پس انتظار داشته باشیم که عده‌ای که تاکنون بخاطر انگیزه‌های شخصی و شهوترانیهای آمیخته به سادیسم به رعیت حمله‌ور میشدند اسیدپاشی را هم به جمع هنرهای خود اضافه کنند. ممکن است آنها حتی نتایج کارهای خود را با افتخار در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند. کسی جلودار آنها نیست.  در دنیایی که قاتلان زنجیره‌ای، متجاوزین به عنف و بیماران روانی خطرناک اینجا و آنجا برای مدتی مشهور میشوند و مجازات آنها تنها توقف یکی از آنهاست و اصل ماجرا چندی بعد جای دیگری از دنیا تکرار خواهد شد و در رژيمی که اتفاقا از چنین وحشیهایی بدون درنگ حمایت میکند توقف اسیدپاشی به زنان غیر ممکن بنظر می‌آید. اما اگر  فرض کنیم رژیم قادر به کنترل قاتلیل شهوتران در میان خود باشد تنها در یک صورت ممکن است اسید پاشی این چنینی متوقف یا کمتر شود. اینکه رژيم با پاسخی نظامی و قاطع مواجهه شود. اینکه در جنگی برابر درصدی قابل توجه از نیروهای مسلح خود را ازدست بدهد. اینکه رژيم بداند سازمان ملل برای جلوگیری از خشونت بیشتر در  کشور منطقه پرواز ممنوع اعمال کرده و سپس این رژیم را برای همیشه ساقط خواهد کرد. اما ظاهرا اینها فقط در آفریقا اتفاق میافتند. در حکومتهایی با ثروت و قدرت کمتر. جمهوری اسلامی در نظام بین‌المللی و با فروش نفت و با حمایت دیکتاتوریهایی مانند چین و روسیه اعتیاری بدست آورده که ضامن بقای آنست و در داخل هم مردم غیر نظامی که حتی مالیات دهنده هم به حساب نمی‌آیند هیچ اهرم فشاری بر آن ندارند. در این شرایط آیا شعار دادن جلوی دادگستری فایده دارد؟

رابطه جمهوری اسلامی با مردم ایران به چه سمت پیش میرود؟
جمهوری اسلامی مالامال از ثروت نفت است. به مدد این ثروت لایزال میان کشورهای قدرتمند جهان دارای اعتبار و ضمانتی شده. مورد حمایت مستقیم چین و روسیه بوده و با لابیگری از حمایت غیرمستقیم دموکراتها در آمریکا برخوردارست. اقلیت گروگانگیر که تحت عنوان جمهوری اسلامی بیش از سه دهه مردم ایران را به اسارت گرفته‌اند به بهره‌کشی خود از برده‌ها ادامه خواهند داد. البته که بزودی فردی بی‌کس‌وکار را جایی در گوشه شهر بدام انداخته و به جرم اسیدپاشی در ملاء عام دار خواهند زد. احتمالا به قضیه مقداری اعترافات تلوزیونی در مورد پول‌گرفتن از اسرائیل و آمریکاهم ضمیمه خواهد شد. مع‌الذلک تصور من اینست که در سالهای آتی ناظران بین‌المللی مانند احمد شهید باید به گزارشات خود موارد اسیدپاشی را هم اضافه کنند. مثلا سی هزار مورد قطع عضو. هزار و پانصد مورد اعدام. سیصد مورد اسید پاشی در ملاء عام و… . اگر اسیدپاشی متوقف شد میتوان احتمال داد که درواکنش به اعتراضات مردمی حکومت از خود حرکتی نشان داده ولی بنظر من اسیدپاشی از هم‌اکنون به جمع تفریحات سادیستیک خودیهای رژيم اضافه شده است و تا زمانی که این رژیم برقرارست اسیدپاشی هم مانند مزاحمتهای گشت ارشاد اتفاقی روزمره خواهد بود.

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

دسته‌ها

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: