نگاشته شده توسط: آریو شعبانی | آوریل 25, 2015

جمهوری اسلامی ایران بدون تحریمها چگونه جاییست

هر از گاهی یک نشست جدید مذاکرات هسته‌ای اتفاق میافتد و گویی تا ابد هم اتفاق خواهد افتاد و هربار بسیاری از مردم ایران امیدوارند که نشست به توافق نهایی انجامیده، تحریمها برداشته شده و ایران به شکوه و رفاه دوران پهلوی یا حداقل دوران خاتمی برگردد. بیایید فرض کنیم همه تحریمها برداشته شوند. مکدونالد، بانکهای اچ‌اس‌بی‌سی، شرکت مخابراتی او-تو و غیره همگی در ایران شعبه داشته باشند. ایران در دوران تسلط ملایان جمهوری اسلامی بدون تحریمها چگونه جایی خواهد شد؟

صادرات هرچه بیشتر نفت و سایر مواد معدنی

اولین نتیجه حذف تحریمها از هم‌اکنون مشخص است. صادرات هرچه بیشتر منابع کشور. رژيم مانند دوران پیش از تحریم هیچ گونه مانعی در برابر خود برای غارت معادن ندیده و با سرعت هرچه بیشتر به استخراج معادن و فروش آنها خواهد پرداخت. به عنوان یک محصول جانبی، ملیونها نفر از مردم در صنایع معدنی و نفت مشغول به کار خواهند شد. اینروزها روزهای خوبیست. هم برای خاندان خامنه‌ای و هم برای مردم.

قدرت بیشتر در پولشویی حکومتی

دومین نتیجه و ماحصل حذف تحریمها قدرت رژیم در انتقال پول خواهد بود. بانکهای خارجی حالا شاهد جریانهای عظیم انتقال ارز از ایران به سایر نقاط جهان خواهند بود. رژيم با کمک این پولها چند هدف را محقق خواهد کرد. اول تقویت هرچه‌بیشتر نمایندگان و رئیس جمهور آمریکا به شیوه‌ای کاملا قانونی و با پرداخت پول به آنها تحت عنوان لابی، و در نتیجه جلب حمایت آنها از جمهوری اسلامی. ما شاهد خواهیم بود کنگره و کاخ سفید هردو از جمهوری اسلامی دفاع خواهند کرد و از همکاری با ایران استقبال میکنند. از قبل این نقل و انتقالات پولی بانکهای زیادی در سرتاسر جهان سود خواهند کرد. این بانکها هم به لابی گری در دولت آمریکا خواهند پرداخت تا هرچه بیشتر دست ایران را در نقل و انتقالات مالی باز بگذارند.

قدرت بیشتر در آتش‌افروزهای منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای

تابحال شنیده‌اید که مثلا سرخپوستان آمریکا عملیات انتحاری انجام دهند؟ یا بومیان استرالیا مسلمان شده و با خودروهای بمب‌گذاری شده پایگاهی نظامی در سیدنی را به آتش بکشند؟ با حذف تحریمها قدرت خامنه‌ای در آتش‌افروزی جهانی شده و عقده‌های شخصی این بیمار روانی حالا بر سر مردم اقصی نقاط جهان آوار خواهد شد. وی که از تماشای تصاویر انفجار و متلاشی شدن مردم همیشه لذت می‌برده اکنون در سرتاسر جهان تامین‌کننده شماره یک عملیات تروریستی شده و تا عمر دارد دستور انفجار میدهد.

واردات کالاهای لوکس

منظره ایران هم پس از حذف تحریمها تغییر خواهد کرد. نه در زمینه آتش‌افروزی و عملیات انتحاری بلکه کاملا عکس آن. امنترین جا لانه گرگست. خودیهای رژیم که سرتاسر دنیا به آتش افروزی مشغولند حالا با خیال راحت ایران را به حرم‌سرایی مدرن و وسیع برای خود تبدیل خواهند کرد. هواپیماهای جت شخصی، خودروهای لوکس و گرانقیمت و آسمانخراشهایی با کاخهایی مجلل و استخرهای بزرگ و با شکوه بر بام آنها نتیجه دستیابی سریع و آسان خاندان خامنه‌ای و خانواده‌های وابسته به درآمد حاصل از غارت معادن ایران خواهد بود. برای مردم هم این تغییرات آشکار خواهند بود. عده‌ زیادی زن جوان و زیبا در کارهای فرهنگی – اسلامی در این کاخها استخدام خواهند شد. چیزیکه ممکنست حتی تابویه باکره نبودن را هم در میان ایرانیان از بین ببرد. آسمان تهران از آن پس هر روز شاهد جولان هلی‌کوپترها و هواپیماهای شخصی خواهد بود. عده زیادی هم در ساخت و ساز کاخهای جدید و در مشاغلی مانند خدمتکار، محافظ، راننده شخصی، خواجه حرمسرا و غیره مشغول به کار خواهند شد.

توسعه به سبک چین

رژيم حالا دیگر بیش از پیش دنباله روی چین خواهد بود. پس از نفت دومین منبع درآمد رژيم مردم ایران هستند. نیروی کار ارزان قیمت ایرانی میتوانند جاذب سرمایه‌های خارجی باشند. تولید در ایران رونق میگیرد. کارگران با دستمزدهای ماهانه دویست دلار در انواع صنایع مشغول به کار خواهند بود. درست مانندچین، بنگلادش، کامبوج و اندونزی، ایران کارگاه تولید همه نوع صنایعی خواهد شد که تولیدشان در کشورهای آزاد غیرانسانی یا آلوده‌کننده بوده یا مقرون بصرفه نمی‌باشد. در ایران تقریبا همه شاغل خواهند شد. اما دستمزدها همچنان پایین هستند. همه از پیر و جوان به سر کار میروند. اما فقط در حد سیر کردن شکم. به عنوان یک قانون در اقتصاد آزاد با رونق اقتصادی دستمزدها هم بالا رفته و بالارفتن دستمزدها و در نتیجه افزایش قدرت خرید رونق هرچه بیشتر اقتصادی را هم به دنبال خواهد داشت. ولی اشتباه نکنید. جمهوری اسلامی دنباله‌روی مدل اقتصاد قفسی دنگ شیائو پنگ چینیست. برای مثال شرکتهای خارجی در ایران اجازه استخدام نیروی ایرانی را نخواهند داشت. آنها باید از شرکتهای تامین نیروی معرفی شده از طرف حکومت نیروی کار خود را دریافت کنند. این شرکتهای تامین نیرو سپس به طور متحد دستمزد کارگران را هماهنگ اعلام خواهند کرد (این روش کارگر پیمانکار-کارگر رسمی همین حالا هم در ایران اجرا میشود). هرگونه اعتصاب کارگران به خیال افزایش دستمزد مساویست با:

اردوگاه‌های کار اجباری و برده‌داری به سبک چین

رژیم که اکنون مردم را نه مزاحم خود، بلکه نوعی منبع درآمد میبیند به سمت دوشیدن هرچه بیشتر این نیروی کار با روشهای مدرن مدیریت کمونیستی چین میرود. قوانین اصلاح شده (یا قوانین شفاهی جدیدی وضع میشود!) تا زندانیان بتوانند در محیط زندانها مفید واقع شده و به تولید بپردازند. چون تولید در زندانها برای رژيم خرجی نداشته و فقط شامل روزی یک وعده غذا و یک جای خواب بوده، کسب و کار زندانها رونق پیدا میکند. کارگران و کارمندان اعتصابی کارخانجات بلافاصله به حبسهای گروهی و طویل‌المدت فرستاده شده و کارگر نگون‌بختی که به حقوق ماهی دویست دلار اعتراض داشت برای دهها سال در زندان برای فقط روزی یک وعده غذا هزاران شلوار جین ارزان قیمت خواهد دوخت.

بی‌پناهی مردم و بروز شورشهای کور

پناهندگی رویایی مربوط به روزهای قدیم خواهد بود. نه سازمان ملل و نه کشورهای دوست و متحد جمهوری اسلامی ادعاهای مسافران ترکیه(!) را برای در خطر بودن جانشان در ایران قبول نخواهند کرد. چه جمهوری اسلامی از نظر آنها دیگر حکومتی پایدار و دموکراتیک بوده و بهرحال به دولتهای آنها خیر و برکت میرساند. تا دنیای دموکراتیک متوجه منبع اصلی آتش افروزیها و عملیات تروریستی شده و مردم این کشورها سیاست‌مداران فاسد و غرق در لابی‌گری را از حکومتهای خود حذف کنند، ایرانیهای زیادی فدا شده و در بی‌پناهی جهانی از بین خواهند رفت. در نتیجه فقدان امید در داخل و خارج، شورشهای کور اتفاق خواهند افتاد.

مدرنترین تسلیحات ضد شورش

شورش هم دیگر برای خاندان ولایت خامنه‌ای مشکلی نخواهد بود. جدید تجهیزات استراق سمع، جاسوسی، پردازش مکالمات تلفنی و رد‌گیری شبکه‌های اجتماعی و آخرین تسلیحات ضد شورش مستقیما از ایالات‌متحده آمریکا و اتحادیه اروپا به دست سپاه پاسداران سرازیر شده و هرگونه ایده جمع شدن در میدان آزادی یا انقلاب و شعار «موسوی، موسوی» دادن در همان مرحله لایک جمع کردن فیسبوکی در نطفه خفه خواهد شد. تلوزیونهای ضد رژیم از جدول پخش برنامه شرکتهای ماهواره‌ای به دلایل مبهم حذف شده و شبکه‌های اجتماعی معروف مانند توئیتر و فیسبوک به دلیل احترام به قوانین جمهوری اسلامی ایران عضویت کاربران توهین کننده به ولایت را معلق کرده و اطلاعات شخصی آنها را در اختیار رژيم خواهند گذاشت. در ایران همه چیز در حد گورستان آرام و ساکت خواهد بود.

تحقق رویای بمب اتمی و جمهوری اسلامی ابدی

گفته شد که ایرانیان زیادی قربانی خواهند شد تا مردم کشورهای دموکراتیک متوجه اعتیاد مضر دولتهای خود به دلارهای نفتی جمهوری اسلامی بشوند. اما حتی توجه این ملتها و در نتیجه تغییر رای آنها به ضرر جمهوری اسلامی نخواهد توانست جمهوری اسلامی را سرنگون کند اگر رژيم به موقع به بمب اتمی دست پیدا کند. رژيم که حالا ایران را یکسره به کارگاه جهان و چین دوم تبدیل کرده و بدون مشکل به همه نوع تکنولوژيهای نوین دسترسی دارد، بسادگی برنامه اتمی خودرا به پیش برده و با دعوت از سران آمریکا و اتحادیه اروپا کلاهکهای اورانیومی و پلوتونیمی خودرا (شما بگویید زلزال و رعد و…) در کویرهای غرب ایران با پیام صلح و امنیت جهانی آزمایش خواهد کرد. یک رژيم اتمی تقریبا هرگز سرنگون نخواهد شد. نه مردم قادر به سینه سپر کردن مقابل گلوله هستند (اینکار هرچقدر هم که با شکوه و افتخار آمیز باشد بهرحال طبق قوانین فیزیک این گلوله است که برنده میشود) و نه دولتهای خارجی قادر به سرنگونی رژیم از طریق حمله خواهند بود. رژيم با دستیابی به بمب اتم دیگر نیاز چندانی به تبلیغات ایدئولوژیک نداشته و شاید هرگز به اسرائیل حمله نکرده و در اینصورت پس از مدتی خیال مردم این کشورهم از جانب جمهوری اسلامی راحت خواهد شد. خامنه‌ای خواهد توانست برای همیشه به رویای ایران آزاد و دموکراتیک پایان داده و بخش عظیمی از خاورمیانه را به سیاهچال مرگباری مانند چین و کره شمالی تبدیل کند.


پی نوشت: حتی در صورت حذف کامل تحریمها میتوانیم امیدوار باشیم چیزی جلوی این فاجعه را بگیرد. و آن چیز دسترسی به موقع غرب به دانش تولید ارزان انرژی هسته‌ای از طریق فیوژن است. چیزی که غرب را از واردات نفت تقریبا بی‌نیاز میکند و دست رژیم ولایی را عمدتا خالی.

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

دسته‌ها

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: